JUTRZNIA ZA NIENARODZONYCH – WROCŁAW

 In Koncerty
170331-0003

Kiedy: 23.03.2017

Godz: 19.00 

Gdzie: Wrocław – Kościół Opatrzności Bożej (Nowy Dwór)

W parafii pw. Opatrzności Bożej na Nowym Dworze we Wrocławiu zaprezentowano „Jutrznię za Nienarodzonych”.

inf. Anna Buchar/Tygodnik Niedziela
fot. Andrzej Mas

Nie chcemy dzisiaj wchodzić w dywagacje naukowe, tym bardziej w polityczne dyskusje od którego momentu rozpoczyna się życie i kiedy człowiek ma prawo do aborcji.

Pragniemy pochylić się nad bezbronnym życiem, czyli tym pod serduszkami matek. Dzisiejszym koncertem uwielbienia Boga, dziękujmy Mu za dar życia, który jest cudem – tymi słowami przybyłych na Jutrznię za Nienarodzonych, we wrocławskiej parafii Opatrzności Bożej, przywitał, ks. Krzysztof Hajdun. Jutrznia za Nienarodzonych to muzyczna modlitwa za dzieci, którym nie było dane pojawić się na świecie oraz za te, które zostały utracone w różnych okolicznościach.

Koncert poprowadził krakowski kompozytor, Paweł Bębenek. – Nasze hymny pochwalne niczego Bogu nie dodają, ale przyczyniają się do naszego zbawienia, oraz do zbawienia tych, o których zbawienie prosimy. Nasza modlitwa dźwiękiem przynosi konkretne owoce. – mówił muzyk, dla którego praca nad kompozycją wiązała się z darem życia od Boga (urodził mu się syn Karol). – Jakże pięknie jest posiadać dar śpiewu i się nim modlić.

Obejmijmy dziś muzyczną modlitwą przede wszystkim rodziców, którzy oczekują na potomstwo, oraz tych, którzy utracili swe pociechy. – zachęcał. Siedmioczęściowy utwór Pawła Bębenka, wykonali chórzyści i instrumentaliści, pochodzący z terenu Metropolii Wrocławskiej. Koncert objął honorowym patronatem J.E. Ks. Abp. Józef Kupny, metropolita wrocławski.

inf. Anna Buchar/Tygodnik Niedziela
fot. Andrzej Mas
ZOBACZ WIDEO

Recent Posts

Zostaw komentarz

www-aleksandralisowska-pl